Олександр Вілкул наказав зняти гриф «Для службового користування» з картографічної основи для розробки Генпланів та оприлюднити Генплани всіх населених пунктів

17:38 13 Листопада 2013 року

- Генеральні плани повинні бути дієвими інструментами розвитку територій та будівельної галузі в масштабах країни в цілому, - сказав Віце-прем’єр-міністр Олександр Вілкул на нараді щодо активізації розробки Генеральних планів населених пунктів.

 

- Урядом поставлене завдання зробити Генеральні плани відкритими і публічними документами, з якими може ознайомитися кожен інвестор і кожен житель. Місяць тому почалася робота зі складання Містобудівного Кадастру. Завдання місцевих органів влади - розмістити Генеральні плани у вільному доступі на веб-сайтах. На сьогодні це зробили вже 74 населених пункти. Відповідна інформація повинна бути розміщена по всіх населених пунктах, - сказав Олександр Вілкул.

Віце-прем’єр поставив завдання Держагентству земельних ресурсів до кінця першого кварталу 2014 року зняти з картографічної основи для розробки Генпланів гриф «Для службового користування». А також, поставив вимогу безперешкодно надавати місцевим органам влади топографічну основу для розробки містобудівної документації.

av+

 - Генплани - це основа формування реальної перспективи розвитку населених пунктів. Зонування визначає, де має будуватися житло і зони відпочинку, де повинні розташовуватися промислові об’єкти. Зонування відбувається з урахуванням необхідності збереження пам'яток історії та культури, - сказав Олександр Вілкул.

Уряд поставив завдання перед регіонами – активізувати розробку Генеральних планів населених пунктів. В Україні майже 30 тис населених пунктів. Наразі вже 70% з них мають Генеральні плани. Майже в 9 тис населених пунктів (здебільшого в сільській місцевості) містобудівна документація відсутня.

- Необхідно не допустити хаотичної забудови міст і сіл, пов'язаної з лобізмом на рівні місцевих рад. Населені пункти мають розвиватися по Генеральному плану, який пройшов громадські слухання і експертизу. В цьому – запорука гармонійного розвитку територій та будівельної галузі, - сказав Олександр Вілкул.

Також у нараді взяли участь заступник Міністра регіонального розвитку будівництва та житлово-комунального господарства Дмитро Ісаєнко, керівники департаментів Мінрегіону, Державного агентства земельних ресурсів, а також головні архітектори регіонів.

 

 «Генеральні плани повинні бути дієвими інструментами розвитку територій та будівельної галузі в масштабах країни в цілому», - сказав Віце-прем’єр-міністр Олександр Вілкул на нараді щодо активізації розробки Генеральних планів населених пунктів.

«Урядом поставлене завдання зробити Генеральні плани відкритими і публічними документами, з якими може ознайомитися кожен інвестор і кожен житель. Місяць тому почалася робота зі складання Містобудівного Кадастру. Завдання місцевих органів влади - розмістити Генеральні плани у вільному доступі на веб-сайтах. На сьогодні це зробили вже 74 населених пункти. Відповідна інформація повинна бути розміщена по всіх населених пунктах», - сказав Олександр Вілкул.