Результати роботи Комісії з розслідування причин аварії на залізничному переїзді в Сумській області будуть оголошені до 3 березня | Олександр Вілкул. Персональний сайт
Результати роботи Комісії з розслідування причин аварії на залізничному переїзді в Сумській області будуть оголошені до 3 березня

Результати роботи Комісії з розслідування причин аварії на залізничному переїзді в Сумській області будуть оголошені до 3 березня

5 лютого 2014 | 18:00

Для розслідування причин аварії на залізничному переїзді у Сумській області, що сталася 4 лютого біля с. Вири Білопільського району, та надання допомоги членам сімей загиблих і потерпілим створено Урядову комісію на чолі з в.о. Віце-прем'єр-міністра Олександром Вілкулом. Таке рішення було прийнято 5 лютого на засіданні Кабінету Міністрів. Нагадаємо, що в результаті зіткнення маршрутного автобуса «Ворожба-Вири» та електропоїзда «Харків-Ворожба» загинуло 12 людей, ще 6 постраждало.

- Комісією буде проведено жорстке розслідування причин цієї страшної трагедії. До 3 березня будуть оголошені результати роботи. Висловлюю співчуття родинам загиблих. Уряд надаватиме постраждалим та родинам загиблих необхідну підтримку. Зокрема, сьогодні Кабмін виділив Сумській облдержадміністрації з резервного фонду державного бюджету по 100 тис грн кожній сім'ї загиблих та по 50 тис грн кожному постраждалому, – сказав Олександр Вілкул, голова Державної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Заступником голови Урядової комісії затверджено заступника Міністра інфраструктури Володимира Корнієнка. До складу Комісії також увійшли голова Укртрансінспекції Євген Пронченко, генеральний директор Укрзалізниці Сергій Болоболін, голова Державної служби з надзвичайних ситуацій Михайло Болотських, заступник Міністра соціальної політики Лідія Дроздова, заступник Міністра освіти і науки Борис Жебровський, перший заступник Міністра охорони здоров'я Олександр Качур, заступник Міністра фінансів Володимир Коцюба, директор департаменту економіки оборони та безпеки Мінекономрозвитку Петро Неботов, заступник Міністра внутрішніх справ Віктор Ратушняк, заступник начальника управління експлуатаційного утримання доріг та безпеки руху Укравтодору Олександр Сухоносов, начальник управління організації робіт з попередження катастроф, аварій та подій Укртрансінспекції Олег Ушаков та перший заступник голови Сумської облдержадміністрації Віктор Чернявський.

 Довідково:

За інформацією управління ДСНС в Сумській області під час аварії у маршрутному автобусі знаходилися 19 людей (18 пасажирів та 1 водій), а в поїзді – 163 людини. Пасажири поїзда не постраждали. Всі вони були перевезені до Ворожби іншим електропоїздом о 16:10.

Нагадаємо, що в результаті трагедії загинуло 12 людей, в тому числі одна дитина. Ще 6 постраждалих, в тому числі 1 дитина знаходяться в лікарні. Всі вони – пасажири маршрутного автобуса. Водія затримано, ведеться досудове слідство.

Всі  постраждалі отримали необхідну медичну допомогу. 5 постраждалих жінок були доставлені у Сумську обласну лікарню, їм надається допомога. Ще одного з постраждалих – 15-річного хлопця доставили до дитячої обласної лікарні. Наразі його стан задовільний.

За даними керівництва Південної залізниці з боку машиніста електропоїзда порушень не виявлено. Машиніст почав екстрене гальмування відповідно до ситуації за 50 метрів.

За заявою прокуратури Сумської області попередня версія причин аварії полягає в тому, що водій маршрутки не зупинився на попереджувальний звуковий та світовий сигнал семафора. За словами потерпілих пасажири попереджали водія про наближення поїзда, але він вирішив проскочити, про що свідчить те, що основний удар припав на задню частину автотранспорту.