Олександр Вілкул дав доручення в усіх регіонах провести спільні навчання рятувальників та комунальних служб | Олександр Вілкул. Персональний сайт
Олександр Вілкул дав доручення в усіх регіонах провести спільні навчання рятувальників та комунальних служб

Олександр Вілкул дав доручення в усіх регіонах провести спільні навчання рятувальників та комунальних служб

1 жовтня 2013 | 17:15

Олександр Вілкул, як Голова Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, дав доручення про проведення у жовтні спільних навчань Державної служби із надзвичайних ситуацій (ДСНС) та житлово-комунальних служб у Києві та у всіх регіонах. Метою навчання є відпрацювання взаємодії у разі виникнення надзвичайних ситуацій у осінньо-зимовий період.

 «Я ставлю завдання відпрацювати план взаємодії для того, щоб у разі виникнення надзвичайних ситуацій діяти скоординовано та превентивно, на випередження. Люди мають своєчасно отримувати допомогу, а надзвичайні ситуації – ліквідовуватись оперативно. Для цього, протягом жовтня, в Києві та в усіх регіонах України  пройдуть спільні навчання Державної служби із надзвичайних ситуацій (ДСНС) та комунальних служб», - сказав Віце-прем’єр-міністр Олександр Вілкул.

Зокрема, у Києві навчання пройдуть з 23 по 25 жовтня.

Віце-прем’єр також поставив завдання відпрацювати механізм взаємодії з ДАІ та автодорожньою службою. Під час навчань мають бути практично відпрацьовані питання щодо роботи оперативних штабів у кожному регіоні та їх взаємодії з центральним штабом ДСНС, проаналізовані причини виникнення надзвичайних ситуацій, що протягом останніх років виникали в осінньо-зимовий період на території регіонів та розробити заходи  щодо їх попередження. А також, опрацювати питання інформування населення щодо виникнення та під час ліквідації надзвичайних ситуацій.

«Особливу увагу при проведенні спільних навчань треба приділити взаємодії з волонтерами. Як показала ситуація, що сталась наприкінці зими - люди готові допомагати. Треба створити умови та відпрацювати з ними алгоритм роботи на випадок надзвичайних ситуацій», - сказав Віце-прем’єр.

Олександр Вілкул зазначив, що також, треба сформувати уточнений персональний склад штабів із ліквідації надзвичайних ситуацій у розрізі кожної території: район-місто-область, має бути відпрацьована система надання інформації з Гідрометцентру. Крім того, має бути створений уточнений план реагування у разі виникнення в осінньо-зимовий період надзвичайних ситуацій на об’єктах життєзабезпечення, аварій у системах електро, газо-, тепло-, водопостачання та водовідведення, порушення автомобільного руху на дорогах державного та обласного значення, транспортного сполучення з населеними пунктами та роботи в них комунального транспорту.

Наразі, вцілому по Україні до протидії можливим надзвичай ситуаціям природного походження у осінньо-зимовий період до стану готовності вже приведено близько 37 тис чоловік особового складу Міжвідомчого угрупування сил до якого включені працівники ДСНС, МВС, Збройних Сил України, внутрішніх військ МВС, Міненерговугілля, Мінінфраструктури, Мінрегіону та понад 10 тис одиниць спецтехніки.

Також Віце-прем’єр зазначив, що необхідно актуалізувати список техніки, що належить підприємствам, яку можна буде залучати на випадок ліквідації надзвичайних ситуацій.